Otwórz/zamknij mapę strony

Park Zdrojowy w Horyńcu Zdroju zyskał nowe oblicze dzięki Funduszom Europejskim. W sobotę, 4 lipca odbyła się uroczystość otwarcia Parku po rewitalizacji. Z tej okazji okolicznościowy list do  uczestników uroczystości skierował marszałek Władysław Ortyl.

Po Mszy Świętej w Kościele Zdrojowym w Horyńcu-Zdroju mieszkańcy, kuracjusze i liczni goście przeszli do amfiteatru w Parku Zdrojowym, gdzie odbyły się uroczystości. W imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego głos zabrał Waldemar Szumny.

Gratuluję sprawnego sięgania po Fundusze Europejskie, których głównym zadaniem jest tworzenie realnych szans na rozwój regionów oraz lokalnych społeczności. Jestem przekonany, że ta inwestycja będzie miała duże znaczenie dla mieszkańców oraz kuracjuszy i turystów odwiedzających ten urokliwy zakątek Podkarpacia – to słowa odczytane z listu marszałka Władysława Ortyla.

 

W kolejnych zdaniach marszałek przypomniał wielką wagę i znaczenie Roztocza Wschodniego, które ma ogromny potencjał uzdrowiskowy, turystyczny i kulturowy.

 

Świadomość atutów naszego regionu i lokalnych społeczności, umiejętność ich wydobywania i prezentowania są wielkim bogactwem, które chcemy i możemy wspólnie wykorzystać. Cieszę się, że Państwo chcą i umieją to czynić. Roztocze bez wątpienia ma wiele do zaoferowania i od nas samych zależy, na ile sprawnie atuty te przekujemy w nasz znak rozpoznawczy – zakończył swój list marszałek Władysław Ortyl.

 

Po wystąpieniach zaproszonych gości odbył się koncert kwintetu smyczkowego ARSO Ensemble. Później goście mogli zwiedzać zrewitalizowane zabytki, nie tylko Park Zdrojowy, ale także  zespół cerkiewno-obronny w Radrużu i kamieniarkę bruśnieńską.
 

 

Waldemar Szumny
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego