Otwórz/zamknij mapę strony

Nauka to nie tylko wkuwanie wzorów i definicji. Przekonali się o tym uczestnicy VI Mieleckiego Festiwalu Nauki „Leonardo”. Impreza odbyła się w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania, w ramach cyklu „Drzwi otwarte funduszy europejskich”. Centrum powstało przy dużym wsparciu finansowym z Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-13.

Urząd Marszałkowski, który patronuje  imprezie, podczas I dnia festiwalu reprezentował wicemarszałek Wojciech Buczak oraz dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Adam Hamryszczak. 
Podczas oficjalnego otwarcia podpisano porozumienie na mocy którego PZL Mielec obejmie  patronatem kształcenie uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu na kierunku Technik mechanik dla przemysłu lotniczego. Małgorzata Kawalec z Wojewódzkiego Urzędu Pracy przedstawiła założenia RPO WP w obszarze projektów dedykowanych szkodnictwu zawodowemu oraz programowi „Cyfrowa Szkoła”. 
Przed południem w specjalnie zorganizowanych warsztatach brali udział uczniowie mieleckich szkół. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska związane tematycznie z lotniskiem: symulator lotów, modele samolotów oraz rakiet. Od 14.00 wstęp na festiwal był wolny. Podobnie w sobotę z nauką będą mogli obcować już wszyscy mielczanie. RCTNTW przy ul. Wojska Polskiego 2B zaprasza  od godziny 10.00 do 14.00. 
Szczegóły na stronie internetowej: www.festiwal6.ckp.edu.pl/


Tomasz Leyko

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego