Otwórz/zamknij mapę strony

Mijająca oraz rozpoczynająca się perspektywa finansowa – co udało się zrobić i jakie możliwości rysują się na przyszłość? To główne tematy spotkania w Stalowej Woli, w którym uczestniczył marszałek Władysław Ortyl. Zostało ono zorganizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które odbywają się w ten weekend w całym kraju.

Spotkanie w Stalowej Woli zainaugurowało cykl wydarzeń na Podkarpaciu odbywających się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Otworzył je marszałek Władysław Ortyl, który witając gości powiedział, że Stalowa Wola jest bardzo ważnym ośrodkiem przemysłowym dla regionu umiejętnie wykorzystującym możliwości, jakie dają środki unijne. Marszałek mówił o tym jak wiele udało się zrobić w perspektywie 2007-2013, ale zachęcał także do podjęcia starań o pozyskiwanie pieniędzy, które będą w nowym rozdaniu na lata 2014-2020.

Nowa perspektywa to ponad 2 miliardy euro, które trafią na Podkarpacie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. To wielka szansa, ale też i ogromne wyzwanie – mówił marszałek.

Podczas spotkania podsumowano Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013 w kontekście inwestycji, które udało się zrealizować w powiecie stalowowolskim, a także pod kątem projektów w obszarze społecznym. Było też wiele ważnych informacji  dotyczących nowej perspektywy RPO 2014 – 2020, w tym jak skutecznie sięgać po środki unijne

Wydarzenie zostało zorganizowane w auli budynku zamiejscowego ośrodka dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej, który powstał dzięki funduszom unijnym. Podczas spotkania dyżur pełnili doradcy Punktów Informacyjnych, którzy odpowiadali na pytania osób zainteresowanych funduszami unijnymi, a na parkingu przed budynkiem uczelni na czekały atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie w Stalowej Woli zainaugurowało cykl imprez z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które w tych dniach odbywają się w całym kraju, w tym także na Podkarpaciu. Szczegółowy plan wydarzeń w regionie dostępny tutaj: Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Podkarpaciu

Główną atrakcją Dni Otwartych Funduszy Europejskich będzie wydarzenie „Majowa Strefa Wrażeń” na terenie Kresowej Osady w Baszni Dolnej, które odbędzie się w niedzielę. Do Baszni będzie można dojechać specjalnym szynobusem, który o 10:20 wyjedzie z Rzeszowa.

Monika Konopka
biuro prasowe UMWP

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego