Otwórz/zamknij mapę strony

150506wo-studenciCele strategii Podkarpackie 2020, rozwój regionu w kontekście nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, dotychczasowe wykorzystanie środków europejskich na Podkarpaciu oraz najważniejsze inwestycje w infrastrukturę, rozwój nauki i przedsiębiorczości w regonie – to tylko niektóre z kwestii, jakie poruszył marszałek Władysław Ortyl  podczas wykładu dla studentów socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Studenci II roku socjologii URz mieli okazję w praktyce odbyć zajęcia w ramach przedmiotu „Polska w Unii Europejskiej”. Na co dzień, na uczelni młodzi ludzie szlifują swa wiedze w tym zakresie pod kierunkiem dr Mieczysława Janowskiego, byłego posła do Parlamentu Europejskiego. Tym razem w siedzibie urzędu mogli wysłuchać wykładu „Rola środków europejskich dla rozwoju społeczno-gospodarczego województwa na przykładzie województwa podkarpackiego” oraz zadać marszałkowi pytania. Studentów zainteresowała między innymi możliwość skorzystania z funduszy unijnych na rozwój własnego biznesu, w ramach projektu „Startupowa Polska Wschodnia”, który realizowany ma być w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Z przyjemnością spotkałem się z Wami. To na was patrzy każdy i od waszej mobilności i zaangażowania będzie zależało to, co będzie działo się w waszych rodzinach, a także jak będzie się zmieniało Podkarpacie – mówił na zakończenie wykładu marszałek Ortyl, zachęcając studentów by swoją przyszłość brali we własne ręce i stawiali na swój rozwój w swoim rodzinnym regionie.

Młodzi socjologowie mieli także okazję poznać szczegóły i cele, jakie przyświecają realizacji RPO WPW na lata 2014-2020, dzięki prezentacji Adama Hamryszczaka, dyrektora Departamentu Zarządzania RPO WP w urzędzie marszałkowskim.

150506 studenci

Aleksandra Gorzelak –Nieduży

fot. Michał Mielniczuk

Biuro prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego