Otwórz/zamknij mapę strony

Wicemarszałek Piotr PilchCieszę się i gratuluję ciekawych projektów, zgłoszonych i dofinansowanych w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – mówił wicemarszałek Piotr Pilch w czasie uroczystości podpisywania umów o dofinansowanie projektów, realizowanych przez instytucje i Lokalne Grupy Działania z Podkarpacia w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW).

W siedzibie urzędu marszałkowskiego oraz w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale wicemarszałek Piotr Pilch złożył podpisy pod piętnastoma umowami o dofinansowanie, w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW). Wszystkich wybranych do realizacji projektów jest aż dwadzieścia dziewięć.

Dzięki temu, że KSOW ma charakter otwarty, o pomoc ubiegać się mogą zarówno osoby fizyczne, przedsiębiorcy, rolnicy, jak i organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje branżowe i spółdzielcze oraz jednostki rządowe. Dwudziestu dziewięciu beneficjentów zostało wyłonionych podczas oceny wniosków złożonych w tym roku konkursie ogłoszonym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do konkursu wpłynęło 37 wniosków, o wartości przekraczającej dwa miliony złotych. Biorąc pod uwagę dostępną kwotę - w wysokości prawie półtora miliona złotych -  trzeba przyznać, że konkurencja była spora. Większość aplikacji to bardzo ciekawe projekty, zakładające realizację działań ukierunkowanych na rozwój podkarpackich obszarów wiejskich. Wybraliśmy dwadzieścia dziewięć najlepszych. Tym razem dofinansujemy: badania i analizy, publikacje i konkursy, imprezy o charakterze wystawienniczym oraz wyjazdy studyjne ukierunkowane na wymianę doświadczeń. Wszystkie te działania służą promocji obszarów wiejskich, rolnictwa i aktywności okołorolniczej – powiedział wicemarszałek Piotr Pilch, podpisujący umowy w imieniu Zarządu Województwa Podkarpackiego.  

Jako pierwsi umowy podpisali: Rybacka Lokalna Grupa Działania „Roztocze”, Lokalna Grupa Działania „Nasze Bieszczady”, Lokalna Grupa Działania „Zielone Bieszczady”, Lokalna Grupa Działania „Z Tradycją w Nowoczesność”, Gmina Lubaczów, Gmina Miejsce Piastowe, Gmina Dydnia oraz Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Dzięki środkom pochodzącym z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich możliwe będzie przeznaczenie kwoty przekraczającej 1 430 tysięcy  złotych na wsparcie tych działań.

Gratuluję wszystkim Partnerom KSOW, którzy tym razem otrzymali pomoc, życzę udanej, bezproblemowej realizacji projektów. Jestem pewien, że przyznane dzisiaj środki to dobra inwestycja w rozwój podkarpackich obszarów wiejskich – podsumował wicemarszałek Pilch.

Wkrótce podpisane zostaną kolejne umowy.   

Paweł Stokłosa, Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Foto Paweł Stokłosa
Departament PROW 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego