Otwórz/zamknij mapę strony

190627 lgdSześć Lokalnych Grup Działania z terenu województwa podkarpackiego, które spełniły warunki określone w tzw. umowie ramowej, otrzymało dodatkowe pieniądze na realizację Lokalnych Strategii Rozwoju. Z przedstawicielami spotkał się wicemarszałek Piotr Pilch.

Dodatkowe fundusze trafią do: Lokalnej Grupy Działania "Kraina Nafty", Stowarzyszenia "Lasowiacka Grupa Działania", Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ", Lokalnej Grupy Działania Nasze Bieszczady, Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Pogórze Przemysko - Dynowskie" oraz Lokalnej Grupy Działania "Zielone Bieszczady".

Łączna kwota dodatkowych środków przekazanych sześciu Lokalnym Grupom Działania w wysokości ponad 4,5 mln złotych, zostanie przeznaczona na działania w zakresie tworzenia i utrzymania miejsc pracy.

- Bardzo się cieszymy z tych pieniędzy, nie sądziliśmy, że jeszcze znajdą się jakieś fundusze na naszą działalność. To bardzo nam pomoże budować lokalny rynek pracy – mówili zgodnie liderzy grup, którzy spotkali się w urzędzie marszałkowskim z wicemarszałkiem Piotrem Pilchem.

- To ważne wsparcie, wierzę, że pozwoli wpłynąć efektywnie na liczbę miejsc pracy, wzmocnić już istniejące i utworzyć nowe. Jest to szczególnie ważne w małych społecznościach, szczególnie na terenie Bieszczadów – podkreślał wicemarszałek Piotr Pilch.

- Gratuluję Lokalnym Grupom Działania i życzę efektywnego wykorzystania dodatkowych środków finansowych – mówiła na zakończenie spotkania Magdalena Sobina, dyrektor departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Fundusze, dla LGD pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wsparcie przedstawia się następująco:

 

  1. Lokalna Grupa Działania ,,Kraina Nafty” – 990 000,00 zł
  2. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,, LIWOCZ” – 690 000,00 zł
  3. Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Pogórze Przemysko-Dynowskie” – 590 000,00 zł  
  4. Stowarzyszenie Lasowiacka Grupa Działania – 1 140 000,00
  5. Lokalna Grupa Działania Nasze Bieszczady – 490 000,00 zł
  6. Lokalna Grupa Działania ,,Zielone Bieszczady” - 690 000,00 zł.

 

Fot/tekst Monika Konopka

Biuro prasowe UMWP

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego