Otwórz/zamknij mapę strony

150324-kuźniarTak można by określić wiodący temat spotkania XVIII Walnego Zjazdu Delegatów  Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, który odbył się w minioną sobotę 21 marca 2015 w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Cztery lata po wymarciu pszczół, podobny los czeka ludzi – tak brzmi  cytat przypisywany św. Ambrożemu patronowi pszczelarzy. Pszczoły są spoiwem środowiska przyrodniczego, bez pszczół cywilizacja lidzka może mieć poważane problemy.

„Pszczelarze są w pewnym sensie ekologami, którzy pracując z pszczołami  uczestniczą w dziele natury, a pomagając pszczołom w przetrwaniu pomagają im w upiększaniu i przetrwaniu świata przyrody, której człowiek  jest częścią. Dlatego niezmiernie ważne staje się wsparcie tego sektora rolnictwa, aby przyniósł wymierne korzyści zainteresowanym stronom, nie tylko pszczelarzom, ale także nam wszystkim jako konsumentom" - zaznaczył w swoim wystąpieniu obecny na spotkaniu członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar.

W trakcie Zjazdu Delegatów  Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, został wybrany nowy prezes zarządu, którym został Tadeusz Dylon oraz członkowie zarządu i pozostałych organów Związku. Dotychczasowy prezes Roman Bartoń otrzymał wiele podziękowań za dotychczasową prace na rzecz rozwoju pszczelarstwa nie tylko na Podkarpaciu. 

 

 

Jerzy Klisowski
departament PROW

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego