Otwórz/zamknij mapę strony

Miniatura artykułuJuż po raz 15. ogłoszono wyniki Rankingu Największych Firm Podkarpacia „Złota Setka” organizowanego przez Gazetę Codzienną Nowiny. Podczas gali, która odbyła się  w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce, wręczono podkarpackim przedsiębiorcom nagrody i statuetki w kilku kategoriach.

 

Na gali był obecny wicemarszałek Piotr Pilch, który zwrócił uwagę, że rozwój gospodarczy Podkarpacia to wspólny sukces samorządów i przedsiębiorców:

Cieszę się, że Gazeta Codzienna Nowiny już po raz kolejny przeprowadza ranking, który, jak co roku, pokazuje i wyróżnia najlepsze firmy Podkarpacia. Wierzę także, że ranking w pewnym sensie także motywuje przedsiębiorców do zdrowej rywalizacji i osiągania lepszych wyników. Województwo podkarpackie jest dziś wielkim placem budowy, powstają tu nowe drogi, obwodnice miast, lokują się nowe firmy. Ten dynamiczny rozwój naszego regionu to nasz wspólny sukces, zarówno samorządów, jak i poszczególnych firm, które razem zmieniają oblicze Podkarpacia – mówił wicemarszałek Pilch.

Ranking odnosi się do 100 największych firm z Podkarpacia – tak zwanych kreatorów rozwoju regionu. Obok listy podstawowej, zostały opracowane „Złote Dziesiątki” – zestawienia dziesięciu najlepszych firm według takich kategorii jak: rentowność, zysk netto, dynamika sprzedaży, wartość eksportu, udział eksportu w sprzedaży, zatrudnienie, kapitalizacja giełdowa dla spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Pierwsze trzy miejsca w rankingu Złota Setka Firm Podkarpacia 2021 zajęły w kolejności: PGE Obrót S.A., Borg Warner Poland Sp. z o.o. oraz Firma Oponiarska Dębica S.A.

Zaprezentowano także „Złotą Dziesiątkę” liderów Podkarpacia za dwie dekady XXI wieku. Ponadto Kapituła wybrała firmy przejawiające szczególną aktywność lub wyróżniające się pośród innych niezależnie od zajmowanej pozycji na liście 100. 

Wyniki rankingów dostępne są na stronie organizatora pod linkiem: Złota setka firm 2021. Oto ranking największych firm podkarpacia

Ranking „Złota Setka Firm Podkarpacia” od lat jest ważnym źródłem informacji o kondycji i rozwoju podmiotów gospodarczych naszego regionu. Został on zorganizowany przy współudziale podkarpackiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Małopolskiego Instytutu Gospodarczego. Partnerem Wydarzenia jest Województwo Podkarpackie.

Udział Województwa w wydarzeniu był finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Tekst: D. Kozik

Biuro Prasowe UMWP

Fot: K. Kapica

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego