logo swiatowy festiwal 1
W dniach od 22 do 25 sierpnia 2019 roku w Nowym Tomyślu (województwo wielkopolskie) odbędzie się IV Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa. Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Miejscem Festiwalu będzie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa. Więcej informacji o Festiwalu: www.festiwal-wiklina.pl.


4 dni Festiwalu obfitować będzie w następujące wydarzenia:

- międzynarodowe wystawy, kiermasze,

- spotkania z mistrzami plecionkarstwa ze wszystkich kontynentów,

- międzynarodowe konkursy i pokazy wyplatania,

-  warsztaty plecionkarskie dla publiczności.

wiklina 2


Udział w tym wydarzeniu zgłosiło 72 państwa z całego świata. Polska będzie reprezentowana m.in. przez plecionkarzy z województwa podkarpackiego.

Organizatorem wyjazdu na Festiwal jest Stowarzyszenie „Korporacja Wikliniarska Rudnik”, która zaprasza do udziału w wydarzeniu firmy z regionu. Warunkiem udziału jest prowadzenie działalności gospodarczej mieszącej się w zakresie wyrobów z wikliny i plecionkarstwa, wydelegowanie plecionkarzy do udziału w konkursach, warsztatach i innych wydarzeniach, zapewnienia wyrobów z wikliny na wystawę, partycypacja w kosztach związanych z przewozem osób i eksponatów wystawienniczych, zakwaterowaniem, wyżywieniem, wynajęciu powierzchni pod stoisko wystawiennicze i plecionkarskie. Więcej informacji o udziale w Festiwalu można uzyskać drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu prosimy składać do 10 sierpnia, drogą e-mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..