aerospace logo2019Prawie 200 firm z 20 krajów świata wzięło udział w targach Aerospace & Defence Meetings Central Europe – Rzeszów 2019 w podrzeszowskiej Jasionce. Celem wydarzenia było połączenie partnerów biznesowych - liderów z branży cywilnej i obronnej przemysłu lotniczego – z mniejszymi kooperantami.

Zgodnie z koncepcją, Aerospace & Defence Meetings stanowią pomost pomiędzy międzynarodowymi nabywcami i regionalnymi dostawcami. W czasie trzech dni A&DM, uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w indywidualnych spotkaniach biznesowych. A&DM to nie jest tradycyjna wystawa czy targi, jest to program kojarzenia partnerów biznesowych ściśle zarezerwowany dla światowych profesjonalistów z branży cywilnej i obronnej przemysłu lotniczego. To doskonała okazja dla liderów przemysłu lotniczego i obronnego do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz wzmocnienia już istniejących.

Przedstawiciele firm zgodnie podkreślają, że udział w targach daje możliwości nawiązania kontaktów z partnerami z całego świata, które mają szansę przełożyć się na współpracę i realizację wspólnych projektów. Wydarzenie, w którym wzięły udział firmy między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Chin, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Czech, ma na celu promocję branży lotniczej, kosmicznej i zbrojeniowej.

A&DM są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Organizatorami Aerospace & Defence Meetings są ABE - Advanced Business Events i Województwo Podkarpackie. Partnerem strategicznym jest Stowarzyszenie Dolina Lotnicza. Wydarzenie zostało objęte patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Rozwoju.

W ramach projektu RPO WP 2014-2020 „Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego”, oś priorytetowa I. Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, Działanie 1.3. Promowanie przedsiębiorczości, współfinansowano udział w wydarzeniu 18 podkarpackim przedsiębiorstwom z branży lotniczej.

Tekst: D. Kozik, D. Pawłowski
Zdjęcia: P. Tarnawski