Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Ludzie na krzesłach. mają okulary

 


Auor tekstu: Natalia Mierzwa Sowa

Kancelaria Zarządu UMWP 

Źródło zdjęć: Facebook | Piotr Pilch

 

„Iskry niepodległej” to ogólnopolskie widowisko mobilne biura „Niepodległej” sfinansowane z budżetu państwa w ramach środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to spektakl, który dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi, takich jak m.in. mobilny ekran transparentny, w sposób cyfrowy prezentuje opowieści o wybitnych Polkach i Polakach.

 

Celem projektu jest przedstawienie w sposób atrakcyjny i nowoczesny sylwetek ok. 100 polskich podróżników, sportowców, działaczy społecznych i naukowych. Projekt zadebiutował 27 lutego w Warszawie, a następnie ruszył w Polskę. Od 2 do 4 marca spektakl będzie można oglądać w Przemyślu. Kolejne miejsca na Podkarpaciu, w których będzie można zobaczyć „Iskry Niepodległej” to: Łańcut, Rzeszów i Miejsce Piastowe. W 2023 r. widowisko zostanie zaprezentowane w 100 miastach na terenie całej Polski. 

 

„Iskry Niepodległej” prezentują wybitne postaci Polek i Polaków, którzy dokonywali wielkich czynów w różnych dziedzinach życia, a ich osiągnięcia do dziś wpływają na losy i codzienność innych ludzi. To historia polskiego dążenia do rozwoju, przełomowych odkryć, energii do zmieniania świata i rzeczywistości wokół nas – mówił  wicepremier, minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

 

W Przemyślu, wśród licznie zgromadzonych widzów, znaleźli się m.in.: szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poseł Marek Kuchciński, posłowie: Teresa Pamuła i Piotr Babinetz. Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentował wicemarszałek Piotr Pilch.

 

Galeria zdjęć: