160523 pilka

Podkarpacie od dziś jest w centrum uwagi mediów, na pewno tych sportowych. W hotelu w Arłamowie swoje zgrupowanie rozpoczeli piłkarze reprezentacji Polski. 

 

Nasza kadra szykuje się do mistrzostw Europy, które wkrótce odbędą się we Francji. W Bieszczady przyjechało ponad 100 dziennikarzy, którzy będą śledzić każdy krok Lewandowskiego, Krychowiaka, Fabianskiego czy Milika. Dwaj ostatni są już w Arłamowie, a na miejsce dotarli drogą... powietrzną. Robert Lewadowski i Grzegorz Krychowiak jeszcze w weekend rozgrywali mecze w swoich klubach wiec na Podkarpacie dotrą w czwartek. 
W hotelu powstało biuro prasowe, w ktorym pracowac będą na co dzień dziennikarze, tu również odbywać się będą codzienne konferencje prasowe. Pełne ręce roboty mają służby prasowe PZPN na czele z Jakubem Kwiatkowskim, rzecznikiem prasowym. Przy biurze prasowym znajduje się również stoisko promocyjne wojewodztwa podkarpackiego. Tak będzie przez najbliższych 10 dni.
We wtorek odbędzie się jedyny otwarty dla publiczności trening naszej reprezentacji. Pozostałe zajęcia, które w większości zaplanowano popołudniami, będą dostępne już tylko dla dziennikarzy, a raczej ich pierwsze 15 minut. Podczas konferencji Adam Nawałka zdradził, że treningów będzie więcej, nie wszystkie będą odbywać się przy obecności kamer i obiektywów. - Planowaliśmy bardzo szczegółowo to zgrupowanie. Bieszczady są pieknym miejscem, ale naszym warunkiem była budowa boiska o określonych standardach i w określonym miejscu. Dziś mogę powiedzieć,  że gospodarze hotelu wywiązali się z tego zadania znakomicie - mówił podczas konferencji prasowej Adam Nawałka,  trener naszej kadry. 
 
- Trochę czasu spędziliśmy na boiskach, wiemy czego potrzeba zespołowi w dobrym przygotowaniu do ważnej imprezy. Ta murawa spełnia nasze oczekiwania. Mogę powiedzieć, że jest to najwyżej położone boisko o tak wysokim standardzie w Polsce,  bo znajduje się na wysokości ponad 560 metrów nad poziomem morza - dodał dyrektor kadry Tomasz Iwan.
 

Biało-czerwoni będą na Podkarpaciu do 31 maja. Dzień wcześniej trener Adam Nawałka ogłosi ostateczny skład naszej kadry na mistrzostwa Europy.

Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP
fot. Michał Mielniczuk