151127-marketingwsamorzadach

O 10% wzrosła atrakcyjność gospodarcza Podkarpacia w porównaniu z rokiem 2010. To najnowsze dane z raportu przygotowanego przez TNS Polska. Został on zaprezentowany na trwającym w Rzeszowie Kongresie Innowacyjnego Marketingu w Samorządach, w którym biorą udział przedstawiciele samorządów, administracji, agencji PR oraz instytucji okołobiznesowych.

Kongres Innowacyjnego Marketingu odbywa się już po raz piąty. Jak co roku spotkali się na nim specjaliści PR, którzy podczas prelekcji i warsztatów mówią jak wdrażać innowacyjne rozwiązania oraz narzędzia marketingowe w samorządach i regionach.

Podczas pierwszego dnia kongresu został zaprezentowany raport TNS Polska przygotowany dla urzędu marszałkowskiego. wynika z niego, że atrakcyjność gospodarcza naszego regionu wzrosła o 10% w  porównaniu do sytuacji sprzed pięciu lat. Atrakcyjność turystyczna utrzymała się na podobnym wysokim poziomie. W 2010 r. wynosiła 62%, w 2015 r. – 61%. Wzrosły też wskaźniki związane z chęcią zamieszkania w naszym regionie z 21% do 25%. Z raportu wynika, że Podkarpackie wraz z województwem warmińsko-mazurskim jest najlepiej postrzeganym regionem Polski Wschodniej i jest w pierwszej szóstce najbardziej atrakcyjnych regionów w Polsce. Nasz region kojarzony jest najczęściej z Bieszczadami i Jeziorem Solińskim, a nasze najbardziej znane marki to Browar Leżajsk, Krośnieńskie Huty Szkła, Firma Oponiarska Dębica. W porównaniu do badania z 2010 r. nastąpił wzrost skojarzenia z Doliną Lotniczą, choć wciąż jest na poziomie 34%.

Kongres potrwa dwa dni. Pierwszy dzień wydarzenia obfitował w wystąpienia plenarne z udziałem ekspertów, natomiast w drugim dniu odbędą się warsztaty praktyczne. Samorząd Województwa Podkarpackiego jest partnerem Kongresu.

Fotorelację z pierwszego dnia kongresu dostępna na naszym Facebooku. Wystarczy kliknąć tutaj.

 

 

Monika Konopka Monika
fot. Michał Mielniczuk
wideo Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP