Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
Liczba 25 z dopiskiem lat w kolorze złotym, oznaczająca 25-lecie samorządu województwa podkarpackiego.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
Liczba 25 z dopiskiem lat w kolorze złotym, oznaczająca 25-lecie samorzadu województwa podkarpackiego.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Samorząd Województwa Podkarpackiego

  

  

Grupa osób w sali urzędowej, wśród których są dwie osoby w środku ubranie w formalne stroje współczesne, otoczone przez inne osoby w historycznych strojach z epoki baroku lub XIX wieku. Stroje są bogato zdobione, pełne koronek, piór i eleganckich akcesoriów, takich jak wachlarze czy kapelusze. W tle widoczne są polskie flagi oraz godło Polski, a także jasne ściany z kinkietami.

21 listopada 2024 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala IX edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”. Wśród laureatów, kolejny rok z rzędu, znalazła się organizacja z Podkarpacia, która zdobyła trzecie miejsce w kategorii „Dzieło – przedsięwzięcie, projekt”. Jest to Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Strojów Historycznych Damy i Huzary, które od 2021 roku skupia grupę pasjonatów z zamiłowaniem do historii, tradycji, kultury i piękna minionych czasów. Celem stowarzyszenia jest działalność kulturalna na rzecz promocji regionu i ogółu społeczności lokalnej, w szczególności rekonstrukcja strojów z epoki oraz udział w rekonstrukcjach historycznych.


Na gali obecna była Pani Sabina Południak – Przewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Podkarpackiego, Radna Województwa Podkarpackiego: Jestem niezmiernie dumna, że po raz kolejny w gronie Laureatów znalazła się organizacja z Podkarpacia, tym bardziej, iż zgłoszenia do konkursu dokonała Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Podkarpackiego- powiedziała.

Podczas uroczystości Prezydent RP Andrzej Duda wręczył statuetki i dyplomy zwycięzcom w czterech kategoriach:
1. Człowiek – lider
2. Dzieło – przedsięwzięcie, projekt
3. Instytucja – organizacja
4. Nagroda Specjalna im. Piotra Pawłowskiego

Nagroda promuje postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego. Honoruje szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

W poprzednich latach nagrody i wyróżnienia otrzymały następujące organizacje z województwa podkarpackiego: Stowarzyszenie „TAK ŻYCIU”, Stowarzyszenie „EKOSKOP”, Grupa PARASOL, Chrześcijański Dom „Zatoka Pereł” oraz Fundacja „SOS Życie” z Mielca.

Galeria zdjęć: