Otwórz/zamknij mapę strony

Miniatura artykułu

 

Wieniec dożynkowy, który w prezydenckim konkursie zajął II miejsce, stanął w gmachu urzędu marszałkowskiego. Piękny, pleciony czyli wykonany tradycyjną metodą z różnych zbóż i ziół - wzbudził podziw radnych oraz gości poniedziałkowej sesji sejmiku. Jak powstawał, kto go wykonał, dowiecie się z naszego materiału filmowego.

Przed sesją radni, członkowie zarządu województwa oraz parlamentarzyści spotkali się z przedstawicielami Gminy Leżajsk. To właśnie ta gmina reprezentowała nasze województwo w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy podczas Dożynek Prezydenckich. Wieniec wykonany przez koła gospodyń z Brzózy Królewskiej i Giedlarowej zajął II miejsce w tym najważniejszym w kraju konkursie dożynkowym. Jest to wielki sukces, ale oba koła gospodyń ciężko na to zapracowały!

Magdalena Niemczyk – kierownik artystyczny z Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk opowiedziała nam o kulisach tworzenia wieńca. Obejrzyjcie nasz materiał filmowy.

Monika Konopka

Sebastian Kieszkowski

Biuro Prasowe UMWP

 
 
 
 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego