Otwórz/zamknij mapę strony

25 lat temu, z inicjatywy ks. Józefa Jana Dudka, obecnego proboszcza parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach powstał Teatr „Arka Lwowska”. Ćwierćwiecze teatru – zespół uczcił wraz z publicznością jubileuszowym spektaklem. W uroczystościach wziął udział członek zarządu Lucjan Kuźniar.

W dorobku lubaczowskiego Teatru znajduje się blisko 40 sztuk i ponad 200 spektakli, które wystawiane na przestrzeni lat cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności. Artyści z Teatru „Arka Lwowska” poprzez swoje sztuki nie tylko bawią i dostarczają rozrywki, ale przede wszystkim starają się przekazywać odpowiednie wzorce. Teatr dla jego założyciela. Ks. J. J. Dudka stał się także formą posługi duszpasterskiej we współpracy ze środowiskami twórczymi.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, po której odbyło się spotkanie z twórcami. Zaproszeni goście otrzymali  jubileuszowe albumy i pamiątkowe statuetki.

Lucjan Kuźniar w imieniu własnym oraz zarządu województwa pogratulował twórcom i działaczom za ich pracę na rzecz teatru:

Na tą wyjątkową uroczystość składa się wysiłek twórczy osób obdarzonych szczególną wrażliwością, którą w tak piękny sposób potrafią się dzielić z innymi. Dlatego dziękuję serdecznie wszystkim artystom, którzy w ciągu tych 25 lat udzielali się w teatrze wkładając w swoją pracę wiele serca i pasji – powiedział członek zarządu Lucjan Kuźniar.

W ramach obchodów jubileuszu został wystawiony spektakl "Arka Lwowska na wesołej Lwowskiej Fali”.

 

Paweł Tworek
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego