20190905 132303

W dniach 5-6 września 2019 r. dwóch przedstawicieli województwa podkarpackiego - Partnera projektu OUR WAY oraz reprezentant Regionalnej Grupy Roboczej Interesariuszy Województwa Podkarpackiego wzięli udział w KonferencjiGreenways Heritage„Zwiększanie dziedzictwa i innowacji: kształtowanie przyszłości zielonych szlaków” oraz w rozdaniu 9 Europejskich Nagród Greenways, która odbyła się na Łotwie.

Rozdanie 9 Europejskich Nagród Greenways zostało zorganizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Greenways (EGWA) we współpracy ze Stowarzyszeniem Turystycznym Vidzeme oraz przy wsparciu Łotewskiej Agencji Inwestycji i Rozwoju. Celem jest promowanie przykładów najlepszych praktyk z zakresu Greenways i wspieranie ich w całej Europie.

Sześć zielonych szlaków z: Łotwy, Czech, Austrii i Hiszpanii zostało wyróżnionych za najlepsze praktyki w Europie. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Dikli, w regionie Vidzeme na Łotwie, z udziałem m.in. Ministra Transportu, Ministra Sprawiedliwości Łotwy.

Ponadto przedstawiciele projektu OUR WAY wzięli udział w wizycie studyjnej na szlaku rowerowym Green Railways, który wykorzystuje dawne linie kolejowe w celu zwiększenia wartości historii i dziedzictwa kolei. 

Projekt pn. „Zachowanie i promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego poprzez Zielone Szlaki” (OUR WAY) jest dofinansowany z Programu INTERREG EUROPA 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie:

https://www.interregeurope.eu/ourway

https://www.facebook.com/OurwayEU

https://twitter.com/OurWay18

 

Our Way