A88A8987 min21 marca 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyła się konferencja prasowa poświęcona projektowi OUR WAY „Zachowanie i promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego poprzez Zielone Szlaki”, w którym województwo podkarpackie jest partnerem.

 

Maria Kurowska – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Danuta Cichoń – dyrektor Departamentu Gospodarki i Certyfikacji pełniąca jednocześnie funkcję project managera przedstawiły szczegóły realizacji projektu, cele i działania, które będą podejmowane w ramach projektu.
Projekt dofinansowany jest ze środków programu Interreg Europa 2014-2020. Uczestniczy w nim 6 regionów, na zasadzie partnerów z: Hiszpanii, Irlandii, Francji, Węgier, Bułgarii oraz Polski. Partnerem doradczym jest Europejskie Stowarzyszenie Zielonych Szlaków GREENWAYS z Belgii. Okres realizacji projektu - od 1 czerwca 2018 r. do 30 listopada 2022 r. Całkowity budżet projektu to prawie milion euro. Budżet projektu przeznaczony na zadania realizowane przez woj. podkarpackie to prawie 120 tysięcy euro.

Relacja video: https://www.youtube.com/watch?v=DrwKBddMK8Q 

 

Projekt pn. „Zachowanie i promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego poprzez Zielone Szlaki” (OUR WAY) jest dofinansowany z Programu INTERREG EUROPA 2014-2020.

Our WayWięcej informacji o projekcie:
https://www.interregeurope.eu/ourway  
https://www.facebook.com/OurwayEU  
https://twitter.com/OurWay18