MiniatW dniach 5-6 marca 2019 r. w Westport (Irlandia) odbyły się 1. Międzyregionalne Warsztaty Tematyczne, w których uczestniczyli Partnerzy projektu OUR WAY oraz przedstawiciele Regionalnych Grup Interesariuszy. Tematem przewodnim warsztatów była koordynacja pomiędzy kluczowymi partnerami w tworzeniu i zarządzaniu zielonych szlaków Greenways. Partnerzy i interesariusze przedstawiali zidentyfikowane w swoich regionach dobre praktyki (BP) z tego zakresu, które mogą stanowić podstawę do implementacji w innych regionach.

 

Przedstawiciele Northern and Western Assembly – partnera irlandzkiego projektu - prezentowali procedury planowania krajowego i regionalnego w zakresie Greenways i Blueways w Irlandii, wyjaśnili zasady rozwijania różnych tras Greenways (Connemara Greenway, Great Western Greenway itd.). Uczestnicy spotkania przejechali na rowerach odcinek Great Western Greenway od Mulranny do Westport.
Odbyło się także kolejne posiedzenie Komitetu Sterującego projektu OUR WAY, na którym omówiono postępy w realizacji zadań zrealizowanych w I semestrze (od czerwca 2018 r. do listopada 2018 r.) oraz zadania do realizacji w II semestrze. Kolejne spotkanie partnerów i interesariuszy odbędzie się we wrześniu w Polsce.

Projekt pn. „Zachowanie i promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego poprzez Zielone Szlaki” (OUR WAY) jest dofinansowany z Programu INTERREG EUROPA 2014-2020.

Our WayWięcej informacji o projekcie:
https://www.interregeurope.eu/ourway  
https://www.facebook.com/OurwayEU  
https://twitter.com/OurWay18