nereusDruga Akademia Kosmiczna w Bremie przedłuża termin składania wniosków do 31 sierpnia. To dwudniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 18 - 19 listopada w Bremie wraz z SpaceTechExpo (19 do 21 listopada), gdzie można będzie nawiązać kontakt z technologami kosmicznymi i entuzjastami.

Rejestracja jest dostępna pod adresem: www.space-academy.eu/spaceacademies.html

Start-upy oraz MŚP otrzymają niestandardowe usługi i indywidualny coaching od ekspertów w zakresie kluczowych tematów, a także będą uczestniczyć w ogólnych sesjach warsztatowych.

Poprzez projekt SpaceUp, koordynowany przez Aviaspace Bremen e.V. Unia Europejska wspiera startupy związane z przestrzenią kosmiczną w fazie akceleracji. Odbywa się to głównie poprzez zapewnienie bezpośredniego dostępu do wielu różnych ekspertyz, przed sześcioma wydarzeniami i za ich pośrednictwem. Te związane z przestrzenią kosmiczną obejmują również przedsiębiorstwa wykorzystujące dane satelitarne z Galileo lub Copernicusa przy zastosowaniu do innych obszarów przemysłowych, takich jak transport (morski), logistyka, rolnictwo itp.

Więcej informacji na temat Akademii kosmicznych i usług wsparcia można znaleźć na stronie internetowej www.space-academy.eu

Do pobrania jest również zaktualizowana ulotka dotycząca tego wydarzenia: