Otwórz/zamknij mapę strony

 

Chcemy, aby motoryzacja stała się czwartą inteligentną specjalizacją województwa podkarpackiego. To kolejna szansa na rozwój firm, tworzenie miejsc pracy, współpracę nauki i biznesu, czyli rozwój regionu. Chcemy, aby stało się to jeszcze w tym roku – powiedział marszałek Władysław Ortyl podczas konferencji „Motoryzacja jako perspektywiczny kierunek rozwoju województwa podkarpackiego".

W tej chwili na Podkarpaciu funkcjonują trzy inteligentne specjalizacje, zawarte w Regionalnej Strategii Innowacji. Są to: lotnictwo i kosmonautyka, informatyka oraz sektor jakości życia. Samorząd województwa wraz przedsiębiorcami z branży motoryzacyjnej chce, aby ta gałąź przemysłu oficjalnie stała się kolejną inteligentną specjalizacją Podkarpacia. Otwiera to drogę do lepszej współpracy wewnątrz klastra „Wschodni Sojusz Motoryzacyjny” ,który już skupia większe i mniejsze przedsiębiorstwa tej gałęzi przemysłu, a także do lepszego wykorzystania środków unijnych.

Jeszcze w tym roku motoryzacja jako 4 inteligentna specjalizacja regionu ma zostać przyjęta przez sejmik województwa jako zapis w Regionalnej Strategii Innowacji.

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Foto Michał Mielniczuk
Video Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego