Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa dziesięciu osób stojacych na tle banerów. Pięć z nich trzyma niebieskie plansze informacyjne

 


Podkarpackie Centrum Innowacji ogłosiło wyniki trzeciego naboru do programu grantowego. Najlepsze zespoły naukowe z podkarpackich uczelni otrzymały granty na prace badawczo-rozwojowe.  Podczas uroczystego rozdania czeków Samorząd Województwa reprezentował Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

 

Gratuluję wszystkim uczelniom, które otrzymały granty. Dziś aż 17 mln zł trafia na podkarpackie uczelnie, z czego bardzo się cieszymy. Wchodzimy na kolejne etapy rozwoju, dlatego rola uczelni jest taka ważna. Myślę, że prace badawczo-rozwojowe świadczą o poziomie, nowoczesności oraz innowacyjności, nie tylko regionu, ale całego kraju, dlatego wszystkim wam dziękuję za zaangażowanie i pasję – mówił marszałek Władysław Ortyl.

 

Program grantowy na prace badawczo-rozwojowe (B+R) jednostek naukowych jest realizowany w ramach projektu pt. „Podkarpackie Centrum Innowacji” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

W tegorocznej odsłownie największa pula środków została przyznana 30 zespołom projektowym z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Łącznie to niemal 9 mln zł. Politechnice Rzeszowskiej przyznano ponad 7 mln zł, a prawie pół miliona WSIiZ. Dofinansowanie uzyskały także dwie uczelnie spoza Rzeszowa: PWSTE w Jarosławiu oraz KPU w Krośnie. Otrzymały one po blisko 200 tyś. zł.

 

Trzeci nabór do Programu grantowego PCI jest wyjątkowy z co najmniej kilku powodów. Rekordowe zainteresowanie i wysoka jakość projektów sprawiły, że łączna pula przyznanych środków wyniosła ponad 17 mln zł. Wszystkie projekty charakteryzują się wysokim potencjałem do tworzenia innowacji i rozwoju naszego regionu - komentuje Krzysztof Borowicz, Dyrektor ds. Rozwoju Technologii w PCI.

 

Tegoroczne 17 mln zł grantów to więcej niż w dwóch poprzednich konkursach łącznie. Ponad 80% projektów realizować będą zespoły międzyuczelniane, czyli łączące naukowców z różnych uczelni.

Lista rankingowa konkursu dostępna jest na stronie Wybrano najlepsze projekty w ramach III naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.  

 

Galeria zdjęć:

Autor tekstu i zdjęć: Anna Magda

Biuro Prasowe UMWP