180903 rokszkolny

Szanowni Państwo - Drodzy Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty,

Szanowni Rodzice, Droga Młodzieży, Kochane Dzieci,

Pragnę przekazać moje serdeczne pozdrowienia w pierwszym dniu nowego roku szkolnego. Chcę pragnę skierować do wszystkich Państwa - Nauczycieli, Pedagogów, Wychowawców oraz Pracowników szkół słowa najwyższego uznania i szacunku dla Państwa pracy. Moje serdeczne słowa kieruję do Was – drodzy uczniowie.

Przekraczając próg szkoły, przekraczacie jednocześnie niewidoczną granicę, za którą otwierają się drzwi życiowej przygody - pracy i zabawy, wyzwań i sukcesów, marzeń i nowych przyjaźni. Polska szkoła bardzo się zmienia, dostosowując się do oczekiwań społeczeństwa oraz wyzwań, jakie stawia nowoczesność. Jestem przekonany, że te zmiany pozwolą jeszcze lepiej dostrzec i rozwinąć talenty dzieci i młodzieży.

Drogie Dzieci,  Kochana Młodzieży, 

Dobrze wykorzystujcie wspaniałych i otwartych na świat ludzi – Waszych Nauczycieli, Wychowawców, Opiekunów, korzystajcie z ich mądrości, pasji i doświadczenia. Pamiętajcie, że to, czego nauczycie się w szkole będzie Waszym bogactwem na całe życie, na następne etapy poznawania świata i zdobywania wiedzy. Życzę Wam, aby ten rok szkolny był nie tylko czasem nauki, ale także pięknych i dobrych doświadczeń, radości, uśmiechu, przyjaźni, a jednocześnie zapału do zdobywania wiedzy, która pozwoli Wam w przyszłości spełniać marzenia i osiągać sukcesy.

Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele

W tym ważnym dniu dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, pedagogom, wszystkim pracownikom oświaty życzę, aby niełatwa i bardzo odpowiedzialna praca przynosiła rezultaty, które będą dawać satysfakcję i skłaniać do podejmowania kolejnych wyzwań. To Państwa wiedza i doświadczenie, mądrość i empatia, roztropność i serdeczność pozwalają młodym ludziom zdobywać wiedzę, a później dzięki niej zdobywać świat.

Wszystkim Państwu życzę dobrego, intersującego roku, który pozwoli spełniać plany, rozwijać talenty, realizować pasje, kształtować charaktery.

Wszystkiego najlepszego!

Władysław Ortyl

Marszałek Województwa Podkarpackiego