171005 wsizGaudeamus Igitur tradycyjnie już oznajmił studentom rzeszowskiej uczelni, że wakacje za nimi. To już 22. inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Ta była wyjątkowa, bo po raz pierwszy w historii uczelni, wręczono dyplomy doktorskie na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych. Samorząd województwa na inauguracji reprezentował członek zarządu Stanisław Kruczek.

W trakcie uroczystości zaproszeni goście wysłuchali przemówienia inauguracyjnego dr. Wergiliusza Gołąbka, Rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Po nim odbyła się uroczysta immatrykulacja studentów pierwszego roku oraz uczestników seminarium doktoranckiego. Inauguracja była też dobrą okazją do wręczenia listów gratulacyjnych pracownikom, którzy w ubiegłym roku akademickim uzyskali stopnie naukowe.

Na zakończenie uroczystości studenci wysłuchali wykładu inauguracyjnego pt. „Pułapka średniego rozwoju”, który wygłosił prof. nadzw. dr hab. Tomasz Mickiewicz, wykładowca WSIiZ, jeden z najczęściej cytowanych polskich ekonomistów na świecie.

Uroczystość uświetnił jeden z najlepszych chórów akademickich w Polsce, Vox Coelestis, który był wykonawcą Gaudeamus Igitur oraz Gaude Mater Polonia.

Tekst: D. Kozik
Biuro Prasowe UMWP