logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

120805 baligrod4 i 5 sierpnia trwał „Karpacki Jarmark w Baligrodzie”, któremu towarzyszył I Festiwal Powiatów Bieszczadzkich „Karpackie Smaki”. W dniu 5 sierpnia Wicemarszałek Anna Kowalska razem z Agatą Pomykałą – Wójtem Gminy Baligród, wspólnie dokonały uroczystego otwarcia imprezy.

Tegorocznej edycji jarmarku oraz festiwalowi „Karpackie Smaki” towarzyszyło wiele atrakcji, wśród których należy wymienić: prezentacje i degustacja regionalnych potraw, konkursy kulinarne, stoiska rzemieślników, rękodzielników i lokalnych artystów oraz występy zespołów folklorystycznych. Podczas imprez w Baligrodzie można było zasmakować wszystkiego, co jest na naszym terenie najcenniejsze, najlepsze i niepowtarzalne. Koła Gospodyń Wiejskich dzierżące laur zwycięstwa w konkursie „Smak Karpackiego Jadła” udowodniły, że nigdzie w Polsce nie zjemy tak dobrze jak na Podkarpaciu. Z kolei kapele ludowe biorące udział w konkursie „Smak Karpackiego Folkloru” zapewniły wszystkim uczestnikom wyśmienitą zabawę.

Na zakończenie zwycięscy konkursowych zmagań zostali nagrodzeni certyfikatami oraz nagrodami, a na scenę wkroczył zespół „Siklawa”.Impreza była dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego z Programu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Daria Kędzierska
Kancelaria Zarządu 

Serdecznie dziękuję za udostępnienie informacji oraz zdjęć Gminie Baligród.

Statystyka

Odwiedza nas 790 gości oraz 0 użytkowników.