Otwórz/zamknij mapę strony

Miniatura artykułuSamorząd Województwa pomoże rolnikom z powiatu mieleckiego, którzy ponieśli największe straty z powodu Afrykańskiego Pomoru Świń. Na poniedziałkowej sesji sejmiku radni zdecydowali o przyznaniu dodatkowej pomocy finansowej z budżetu województwa.

 Wsparcie wyniesie ponad 240 tysięcy złotych i trafi do gospodarstw z czterech gmin: Czermin, Mielec, Wadowice Górne i Przecław. Pieniądze przeznaczone są na zadania z zakresu pomocy społecznej, a ściślej na wypłatę zasiłków celowych.

Ta pomoc jest potrzebna. Oczywiście jest wsparcie ze strony rządu, ale my też jako samorząd województwa musimy się zaangażować i pomóc hodowcom, którzy borykają się z poważnymi stratami, tracą  źródło dochodu. To jest wyjątkowa sytuacja, a powiat mielecki jest szczególnie dotknięty ogniskami ASF – mówi marszałek Władysław Ortyl.

O takie wsparcie dla rolników wnioskowali parlamentarzyści Teresa Pamuła i Fryderyk Kapinos. O problemach związanych plagą ASF rolnicy rozmawiali w trakcie krótkiego spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim w Przecławiu w ostatnią niedzielę.

Szczegółowe zasady udzielenia pomocy, termin przekazania środków oraz sposób rozliczenia zostaną określone w umowie zawartej pomiędzy samorządem województwa a poszczególnymi samorządami z terenu powiatu mieleckiego.

Poniżej kwoty wsparcia dla samorządów, którym została udzielona pomoc finansowa:

Lp.

Gmina

kwota udzielonej pomocy finansowej (zł)

1.

Gmina Czermin

90 579,00

2.

Gmina Mielec

7 265,00

3.

Gmina Wadowice Górne

138 499,00

4.

Gmina Przecław

5 262,00

 

RAZEM

241 605,00

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego