Otwórz/zamknij mapę strony

Miniatura artykułuMinister zdrowia Adam Niedzielski odwiedził podkarpacką gminę Jeżowe w powiecie niżańskim. Celem wizyty było zachęcanie mieszkańców do szczepień przeciw COVID-19. Na miejscu spotkał się z nim marszałek Władysław Ortyl.

Udział w spotkaniu z ministrem Niedzielskim wzięli także posłowie na Sejm RP - Teresa Pamuła, Jerzy Paul i Fryderyk Kapinos, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wójt gminy Marek Stępak, przedstawiciele Rady Gminy oraz kierownik lokalnego ośrodka zdrowia. Rozmowy dotyczyły problemu niskiego wyszczepienia mieszkańców gminy i możliwości zwiększenia zainteresowania szczepieniami. Gmina Jeżowe jest na czwartym miejscu od końca wśród gmin pod względem zaszczepienia. Dane Ministerstwa Zdrowia mówią, że w pełni zaszczepionych jest tam 1,8 tys. mieszkańców. Poziom zaszczepienia to 17,8 proc.

Jesteśmy w szczególnej sytuacji, gdzie mamy perspektywę ryzyka pojawienia się czwartej fali. Szczepienia są dla nas jedynym ratunkiem, co może nas uratować. Jeżeli patrzymy na kraje zachodnioeuropejskie to tam szczepienia działają, bo przy liczbie zakażeń, która jest bardzo wysoka chociażby w przypadku Wielkiej Brytanii, gdzie wynosi około trzydziestu tysięcy mamy bardzo mało hospitalizacji i co najważniejsze mamy bardzo mało zgonów – mówił na konferencji prasowej w Jeżowem minister Niedzielski. Wystąpieniu ministra, podobnie jak całą wizytę próbowały zakłócić przedstawiciele środowiska sprzeciwiającego się szczepieniom.

Z zestawienia opublikowanego w niedzielę na stronach rządowych wynika, że w Polsce wykonano dotąd 33 739 742 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson jest 16 960 975 osób.


Tekst: D. Kozik
Biuro Prasowe UMWP
Fot: M. Mielniczuk
Podkarpacki Urząd Wojewódzki

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego