Otwórz/zamknij mapę strony

Jak się zaszczepić przeciwko COVID-19?

Załatw sprawę bez wychodzenia z domu. Lista niezbędnych telefonów i adresów e-mail do załatwienia spraw urzędowych.

Miniatura artykułu24 podkarpackie samorządy oraz spółki otrzymają wsparcie w wysokości 16 mln złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na inwestycje z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Umowy z największymi beneficjentami we wtorek 29 czerwca podpisał wicemarszałek Piotr Pilch.

 

W wyniku wszystkich zawartych umów wybudowanych zostanie blisko 50 km sieci kanalizacyjnych, 15 km sieci wodociągowych, przebudowana zostanie też 1 oczyszczalnia ścieków. Wybudowanych lub przebudowanych zostanie 5 ujęć wody oraz 1 przydomowa oczyszczalnia ścieków.

Cieszę się, że mogę państwa gościć w urzędzie marszałkowskim, jako największych beneficjentów tego naboru. Te środki odpowiadają na bardzo ważne zapotrzebowanie, jakie jest nadal w podkarpackich gminach, a dotyczy ono właśnie tej szeroko rozumianej infrastruktury wodno-ściekowej – mówił podczas podpisania umów wicemarszałek Piotr Pilch.

To już trzecie rozstrzygnięcie naboru wniosków na operacje typu gospodarka wodno-ściekowa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.  Pomoc finansowa w wysokości blisko 16 mln zł trafi do kolejnych 24 beneficjentów z naszego województwa.

Wicemarszałek Piotr Pilch podpisał umowy z sześcioma beneficjentami: Gminą Nozdrzec,   Kuryłówka, Tryńcza, Żurawica,  Strzyżów  oraz spółką: Gospodarka Odpadami Ustrzyki Dolne Sp. z o.o.

Te inwestycje na pewno przyczynią się do poprawy warunków życia mieszkańców, do lepszego rozwoju gospodarczego i ochrony środowiska – powiedział Marszałek Piotr Pilch.

Obecna na podpisaniu umów Magdalena Sobina - dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich zapowiedziała, że będzie możliwość składania kolejnych  wniosków o wsparcie, gdyż Program Rozwoju Obszarów Wiejskich został wydłużony o kolejne dwa lata.

PROW na lata 2014-2020 został wydłużony. Będziemy przez najbliższe dwa lata funkcjonować w ramach okresu przejściowego, ale z nowymi, dodatkowymi środkami – mówi Magdalena Sobina.

Dotychczas, w ramach pozostałych dwóch naborów, na zadania z zakresu infrastruktury wodno-ściekowej podpisane zostały łącznie 124 umowy na ok. 150 mln złotych wsparcia dla beneficjentów.

Tekst: M. Konopka
Zdjęcia: M. Hubala
kancelaria Zarządu UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego