Miniatura artykułuMarszałek Władysław Ortyl spotkał się z przewodniczącym Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej Kamilem Choturą. Rozmowy dotyczyły przyszłej współpracy między Samorządem Województwa a studentami politechniki.
 
 
 
Spotkanie, do którego doszło 29 stycznia, miało na celu coraz lepszą konsolidację środowiska studenckiego i samorządu województwa. W spotkaniu uczestniczył także były przewodniczący samorządu studenckiego.
Zależy nam jako samorządowi województwa na budowaniu bliskich relacji ze środowiskiem studenckim. Chcemy znać wasze potrzeby i problemy, z którymi studenci muszą się mierzyć, ale również jesteśmy otwarci na propozycje i głos studencki odnoszący się do działań zarządu województwa – podkreślał marszałek Ortyl.
Przedstawiciele studenckiej społeczności mówili z kolei o tym, że ważnym momentem  dla studentów było dołączenie województwa do grona województw, które mogą pochwalić się własnym Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Podkarpackiego. 26 listopada 2020 zostały wręczone zaświadczenia o wyborze dla 33 młodych reprezentantów. Ze środowiskiem studenckim konsultowany był m.in. projekt Strategii Rozwoju Województwa – Podkarpackie 2030.
Samorząd Województwa Podkarpackiego stara się wspierać ważne inicjatywy i przedsięwzięcia podejmowane przez studentów i uczelnie stąd zaangażowanie i wsparcie m.in. w takie wydarzenia jak:
  • Juwenalia
  • Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej
  • Obóz adaptacyjny studentów Politechniki Rzeszowskiej w Kielnarowej
 Tekst/Zdjęcia: Anna Magda
Biuro Prasowe UMWP