Link do artykułu

Solidarność, empatia, odpowiedzialność za drugiego człowieka, chęć pomocy to sprawy fundamentalne zawsze, ale w czasie pandemii są one na wagę ludzkiego życia i zdrowia – mówił marszałek Władysław Ortyl w czasie przekazywania 14 nowych respiratorów, które trafiają właśnie do podkarpackich placówek opieki zdrowotnej. Urządzenia zostały kupione dzięki pieniądzom przekazanym jako darowizna przez Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg Sp.z o.o. 

 

O początku walki z pandemią swą pomoc zaoferowały firmy, które rozumieją, czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu. Na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej dla podkarpackich placówek ochrony zdrowia przedsiębiorcy przekazali łącznie ponad 3,5 mln złotych. W tej kwocie aż 2 mln złotych to darowizna przekazana przez tarnobrzeski „Siarkopol”.

Koszt zakupu 14 profesjonalnych urządzeń marki Philips to ponad 586 tysięcy złotych. Respiratory Trilogy Philips Evo OBM spełniają wymagania stawiane sprzętowi stawianemu w terapii chorych leczonych z powodu COVID- 19.

Jesteśmy wdzięczni przedsiębiorcom za to, że włączają się w tę nierówną walkę z pandemią. Ta społeczna odpowiedzialność biznesu zasługuje na słowa najwyższego szacunku – powiedział marszałek Władysław Ortyl w czasie przekazania sprzętu.

Respiratory już zostały rozdzielone. 10 sztuk otrzymają dwa rzeszowskie szpitale specjalistyczne oraz  Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego. Po dwa urządzenia trafią do szpitali w Krośnie i Tarnobrzegu.  Sprzęt będzie służył pacjentom zmagającym się z COVIDEM na szpitalnych OIOM-ach.

Wśród firm, które przekazały darowizny na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej dla podkarpackich placówek ochrony zdrowia są Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg Sp. z o.o., Olimp Laboratories Sp.  z o.o., Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Warszawa, Przedsiębiorstwa Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie.

Tekst Aleksandra Gorzelak - Nieduży

Foto Anna Magda

Biuro prasowe UMWP