Zdjęcie Marszałka Ortyla11 listopada dla każdego Polaka powinien być symbolem miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary a przede wszystkim symbolem zwycięstwa - tymi słowami marszałek Władysław Ortyl zwrócił się do mieszkańców województwa z okazji 102.rocznicy odzyskania niepodległości.


Wraz z corocznymi obchodami Święta Niepodległości Marszałek Województwa Podkarpackiego wystosował oficjalny list dla wszystkich, którzy obchodzą Narodowe Święto.

Dziś, w tak trudnym momencie dla całego świata ważne jest, by się zjednoczyć i wspólnie walczyć o lepsze jutro, tak jak walczyli nasi przodkowie. Spoglądając w przeszłość możemy wiele się nauczyć, wyciągnąć wnioski oraz szukać rozwiązań na wszelkie problemy. Historia uczy nas, że jedność pozwoli osiągnąć wszystko, gdyż nie ma nic silniejszegoi pewniejszego niż jeden naród dążący do wspólnego celu. Dlatego z tego miejsca chciałbym oddać hołd wszystkim bohaterom, którzy nigdy nie przestali wierzyć w lepszą przyszłość, tym którzy oddali własne życie, by kolejne pokolenia mogły dziś istnieć, a także tym, którzy w jedności znaleźli siłę na drodze do wyzwolenia.

Wolność Polski odzyskana po 123 latach była jednym z najważniejszych momentów historii narodu. Wielu wielkich poetów uczciło tę historyczną chwilę, tak jak poeta Leopold Staffa: “Dzisiaj wychodzisz po wieku z podziemia, z ludów jedyny ty lud czystych dłoni, co swych zaborców zdumieniem oniemia, iż tym zwycięża jeno, że się broni”.

Tegoroczne obchody przybierają nową, trudną formę, dlatego ze względu na bezpieczeństwo oraz zdrowie, zachęcamy do wspólnego celebrowania z domów.

201110 ListPDF 1