Mapa Polski z podziałem na strefyOd najbliższej Soboty Rzeszów będzie w strefie żółtej a wraz nim dwa powiaty: mielecki oraz dębicki. Jakie skutki ciągną za sobą czwartkowe obostrzenia?

 

 W czwartek rano opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów, dotyczące powiatów i miast, które mają od soboty znaleźć się w strefach czerwonej i żółtej. W śród nich znalazły się dwa powiaty województwa podkarpackiego oraz Rzeszów, będący miastem na prawach powiatu.

Dla mieszkańców oznacza to m. in. limit jednej osoby na 7 m kw. na siłowniach. Na imprez takich, jak: targi, konferencje, kongresy czy wystawy limit zawęża się do jednej osoby na 4 m kw. W kinach może być wyłącznie 25 proc. publiczności, natomiast w imprezach rodzinnych nie może wziąć udział więcej niż 100 osób.

Dodatkowymi zagrożonymi miastami i powiatami na liście rozporządzenia są: garwoliński, Gorzów Wlkp., krakowski, lipnowski, lubański, łowicki, makowski, Mysłowice, nowomiejski, pleszewski, Słupsk, Suwałki, Warszawa, Włocławek, włodawski, zambrowski i Zielona Góra.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 3 października 2020 r., tj. od najbliższej soboty. Apelujemy o przestrzeganie wszystkich wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu.

Więcej informacji na: Różnice w regionalnych obostrzeniach dla powiatów czerwonych i żółtych

 

Teskt: A. Magda
Biuro prasowe UMWP
Grafika: MZ