200930 kongres„Polska 2030” to temat przewodni tegorocznego Kongresu 590. 5 już edycja tej imprezy odbędzie się w dniach 21-23 października w Jasionce, w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Województwa Podkarpackiego. Dziś w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, w której poinformowano o szczegółach imprezy.

 

Tegoroczna edycja odbędzie się w formie hybrydowej czyli łączyć formę stacjonarną i zdalną. Wirtualni uczestnicy będą mieli dostęp nie tylko do do paneli, obrad i wirtualnego lobby, ale także umożliwiony networking online. W tym roku tematem przewodnim całego wydarzenia będzie „Polska 2030”.

W tym roku obchodzimy jubileusz 5. edycji i wszystkie wcześniejsze spotkania Kongresu miały zawsze miejsce w Jasionce k. Rzeszowa.  Gościł nas bardzo serdecznie, w szczególnie w osobie Pana Marszałka Władysława Ortyla, Urząd Marszałkowski i wspierał nas we wszystkich działaniach. Firmy mają więcej do zakomunikowania, nadrabiają to, z czego wtedy musiały zrezygnować. Jest też potrzeba spotkań, rozmów, ustaleń oraz wymiany doświadczeń i poszukiwania nowych rozwiązań. Chcemy wpisać się w te potrzeby. Pamiętamy też o naszej misji i wyciągamy rękę do branż, które przeżywają trudny moment. Dzięki przygotowanym przez nas rozwiązaniom każdy będzie mógł w tych dniach być z nami na Podkarpaciu – osobiście lub zdalnie – mówił na konferencji Remigiusz Kopoczek, Prezes Kongresu 590.

W konferencji brał udział także Marszałek Województwa Podkarpackiego Marszałek Władysław Ortyl, który podkreślał walory malowniczego krajobrazu województwa, na cześć którego tegoroczne główne sale prelekcyjne nazwane zostały czterema beskidzkimi szczytami: Korbania, Tarnica, Smerek i Cergowa.

Marszałek Podkarpacia Władysław Ortyl podkreślał: To dla Podkarpacia duże wyróżnienie, że tak ważne wydarzenie gospodarcze odbywa się w naszym województwie w nowym Centrum Wystawienniczo – Kongresowym 2GA Arena. […] Jest to edycja szczególna, bo odbywa się w roku, w którym całym światem wstrząsnęła pandemia, a co za tym idzie wymuszony i niechciany zastój gospodarczy dla wielu branż. To odcisnęło piętno na wielu dziedzinach życia – począwszy od edukacji, przez kulturę, na przemyśle i gospodarce kończąc. Kongres 590 to miejsce, w którym spotykają się liderzy, osoby, od których zależy stan i kondycja polskiej gospodarki. Dlatego warto wykorzystać ten moment, na zaprezentowanie szerszemu gronu potencjału, jaki drzemie na Podkarpaciu.

Dzisiejsza konferencja skupiła się na walorach województwa a jej zwieńczeniem było podpisanie umowy współpracy na 5. edycję Kongresu 590. przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Prezesa Kongresu 590 Remigiusza Kopoczek. Tematyka tegorocznej edycji będzie poruszała strefy patriotyzmu gospodarczego, klimatu, energii, rynku pracy, eksportu, zdrowia i stylu życia, gamingu i Internetu, edukacji i odpowiedzialności społecznej, a także  infrastruktura oraz demografii.

Impreza została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który zapowiedział swoją obecność w Rzeszowie. Oprócz prezydenta wśród gości będą m.in. Premier RP Mateusz Morawiecki, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, przedstawiciele rządu, samorządów, organizacji pozarządowych i biznesu.

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się proces akredytacji na tegoroczną edycję Kongresu 590 dla przedstawicieli mediów. Bilety na Kongres w wariantach stacjonarnym i hybrydowym są dostępne na stronie www.kongres590.pl.

Na zdjęciu uczestnicy konferencji

Na zdjęciu uczestnicy konferencji 

Na zdjęciu uczestnicy konferencji

Na zdjęciu uczestnicy konferencji

Na zdjęciu uczestnicy konferencji

Tekst: A. Magda
Biuro Prasowe UMWP

Zdjęcia: Biuro Prasowe Organizatora