200820 pciPodkarpackie Centrum Innowacji otwiera swoje pracownie dla studentów, kadry akademickiej i naukowców z Collegium Humanum. Wspólne inicjatywy mają przyczynić się do powstania prototypów i rozwiązań wykorzystanych przez podkarpacki przemysł. W planach współpraca w ramach studiów podyplomowych.

Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej z siedzibą w Warszawie filia w Rzeszowie dołączyło do Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako partner PCI.

– To właściwe miejsce do poszukiwania obszarów wspólnego działania, nowych relacji oraz współpracy przy inspirujących projektach. Na każdym spotkaniu gościmy ekspertów i prelegentów, którzy dzielą się swoją wiedzą, dobrymi praktykami i umiejętnościami – wylicza korzyści Sławomir Olejnik, Dyrektor Zarządzający ds. rozwoju w PCI.

Studenci oraz naukowcy z Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej otrzymali dostęp do przestrzeni PCI ProtoLab. To pracownie wirtualnej rzeczywistości, skanowania i druku 3D, warsztat techniczny ze sprzętem, pracownie komputerowa i elektroniczna. Przedstawiciele z Collegium Humanum mogą dołączyć do interdyscyplinarnych zespołów działających w ProtoLabie celem eksperymentowania, rozwijana interesujących prototypów oraz ambitnych i własnych pomysłów.

Partnerzy planują działanie w obszarze studiów podyplomowych.

 – Współpraca z PCI wpisuje się w strategię uczelni, która dotyczy kształcenia podyplomowego. Prowadzimy cykliczne badania rynku pod kątem potrzeb edukacyjnych. Przy współpracy z PCI chcemy rozwijać kształcenie i umiejętności menedżerów m.in. ds. Design Thinking, IT, Internetu, ochrony danych, public relations, procesów biznesowych, zarządzania bezpieczeństwem informacji – mówi prof. dr hab. Paweł Czarnecki, MBA, DBA, LL.M, MPH dr h.c Rektor Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej z siedzibą w Warszawie.

W przyszłości jest szansa na utworzenie nowych kierunków i specjalizacji pod patronatem Podkarpackiego Centrum Innowacji.

– Sprawny menedżer oraz doświadczona kadra to autorzy sukcesu w każdej strukturze organizacyjnej. Podkarpackie Centrum Innowacji to zespół bardzo dobrych specjalistów. Dzięki współpracy z naszym nowym partnerem będziemy mogli przekazać wartości i kompetencje kluczowe dla kadry menedżerskiej na Podkarpaciu kształconej przez Collegium Humanum – dzieli się swoją opinią Jacek Kubrak, prezes PCI. 

Długofalowa współpraca pomiędzy uczelnią i PCI przewiduje także, by laboratoria powstałe w Collegium Humanum filia w Rzeszowie mogły dołączyć do Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących. To ambitna inicjatywa, gdzie doświadczenia i wiedza naukowców wsparte aparaturą z laboratoriów pozwalają na analizę materiałów, prototypów i wyrobów dla podkarpackich firm.

inf. PCI