Uczelnie z terenu Podkarpacia mogą ubiegać się o dotacje na dofinansowanie przedsięwzięć związanych z zakupem środków trwałych z przeznaczeniem na realizację zadań statutowych. Na powyższy cel w budżecie województwa podkarpackiego na rok 2020 zaplanowano środki w wysokości 1 miliona złotych. Zarząd województwa podjął w tej sprawie stosowne uchwały.

Marszałek Władysław Ortyl podkreśla, że uczelnie wyższe pełnią ważną rolę w rozwoju Podkarpacia:

Już od wielu lat wspieramy finansowo podkarpackie uczelnie. Wiemy jak ważną rolę pełni nauka wyższa w rozwoju naszego regionu. To naprawdę bardzo dobra inwestycja w naszą wspólną przyszłość – mówi marszałek Ortyl.

Pula środków przeznaczona dla uczelni w wysokości 1 mln złotych zostanie podzielona przez zarząd w trybie przewidzianym w regulaminie. Ogłoszenie o naborze wniosków, regulamin przyznawania dotacji wraz z załącznikami, wzorem wniosku i umowy są dostępne na stronie internetowej: www.edukacja.wrotapodkarpackie.pl, w zakładce: „Dotacje dla uczelni”.

Wniosek o przyznanie dotacji celowej z budżetu Województwa Podkarpackiego należy złożyć, w terminie od 28 maja 2020 r. do 15 czerwca 2020 r. osobiście, w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, od poniedziałku do piątku w godz. pracy Urzędu, tj. poniedziałek od 730 – 1800, wtorek – piątek 730 – 1530, bądź listownie (za pośrednictwem poczty, kuriera, itp.), wysyłając na adres Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Departament Edukacji, Nauki i Sportu, al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów.

Szczegółowe informacje na temat zasad udzielania i rozliczania dotacji celowych dla uczelni można uzyskać w Departamencie Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, pod nr tel.: 017 743 32 95. Pytania można również kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Tekst: D. Kozik
Biuro Prasowe UMWP