Otwórz/zamknij mapę strony

Jak się zaszczepić przeciwko COVID-19?

Załatw sprawę bez wychodzenia z domu. Lista niezbędnych telefonów i adresów e-mail do załatwienia spraw urzędowych.

Święty Jan Paweł II swoimi naukami i życiową postawą zmieniał serca i postawy ludzi na całym świecie. W tym roku, 18 maja przypada jubileuszowa, bo setna już rocznica Jego urodzin. W uznaniu zasług Ojca Świętego Jana Pawła II dla dziejów świata i Ojczyzny, Województwo Podkarpackie uczci to wydarzenie poprzez e-Seminarium Papieskie.

 

W związku z panującą w naszym kraju sytuacją epidemiczną jesteśmy zmuszeni do organizacji papieskiego seminarium w formule elektronicznej, a zatem poprzez serwis YouTube. Wierzymy jednak, że pomimo tych niedogodności zainteresowanie ze strony mieszkańców naszego województwa będzie bardzo wysokie. Święty Jan Paweł II był postacią wielkiego formatu i pamięć o nim i jego naukach wśród Polaków jest bardzo duża. Dlatego już dziś zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do obejrzenia tego ważnego seminarium – mówi marszałek Władysław Ortyl.

Wirtualne seminarium odbędzie się w poniedziałek 18 maja 2020 roku w godzinach 12.00 – 14.00. Transmisja będzie dostępna za pośrednictwem serwisu YouTube, poprzez stronę internetową samorządu województwa podkarpackiego: www.podkarpackie.pl (zakładka: Biuro Prasowe /Transmisje).

Uczestnicy i prelegenci e-Seminarium Papieskiego, wspominając św. Jana Pawła II, zwrócą uwagę na doniosły wymiar Jego działalności duszpasterskiej i pedagogicznej. Przypomną także bogate w dzieła ewangelizacyjne pielgrzymki papieskie do miejscowości z obszaru województwa podkarpackiego oraz związki Karola Wojtyły z naszym regionem, jeszcze zanim został wybrany na następcę Św. Piotra.

Gościem honorowym rocznicowego seminarium będzie JE ks. abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski, sekretarz papieski w latach 1996-2007. Prelegentami będą: ks. dr Rafał Flak, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Rzeszowskiej Kurii Diecezjalnej, który omówi pielgrzymki Jana Pawła II na ziemi podkarpackiej oraz  Małgorzata Kosiarska z Regionalnego Centrum Kardynała Karola Wojtyły w Pastwiskach, która opowie o wizytach Karola Wojtyły na Podkarpaciu.

W dyskusji wezmą udział: abp Adam Szal i bp Marian Rojek, bp Krzysztof Nitkiewicz, Waldemar Rataj, pełnomocnik Województwa Podkarpackiego do spraw projektu Strategicznego „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia”, s. Anna Telus z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek  w Rzeszowie oraz Adam Pęzioł, prezes Stowarzyszenia Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy.

Tekst: D. Kozik
Biuro Prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego