- Serdecznie gratuluję sukcesów, rozsławiając siebie rozsławiacie jednocześnie Podkarpacie  – mówił wicemarszałek Piotr Pilch przyjmując w siedzibie samorządu województwa młodych sportowców oraz ich trenerów.

Gośćmi w urzędzie marszałkowskim byli zawodnicy PKS Kolping Jarosław Anna Brzyska i Dawid Jadam oraz ich trener Mateusz Czernik, a także Zuzanna Wielgos – zawodniczka Fibrain AZS Politechnika Rzeszowska wraz z trenerem Karolem Paśko. Młodzi sportowcy wywalczyli brązowe medale na mistrzostwach świata kadetów - World Cadet Challenge, które pod koniec października odbyły się we Władysławowie.

Cieszę się, że choć macie dopiero po 15 lat już osiągacie sukcesy na skalę Polski a nawet świata. Gratuluję talentów i ciężkiej pracy, które stoją za waszymi sukcesami – podkreślał wicemarszałek Piotr Pilch w czasie spotkania. Młodzi sportowcy i ich trenerzy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami. 

Dawid Jadam to tenisista stołowy PKS Kolping Jarosław i uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Podczas mistrzostw świata kadetów w tenisie stołowym – World Cadet Challenge, 23-31 października 2019 roku we Władysławowie zdobył brązowy medal w grze mieszanej. W mikście wystąpił z reprezentantką Tunezji - Maram Zoghlami.

Jego ostatnim osiągnięciem jest złoty medal w singlu oraz złoty medal w turnieju drużynowym z Szymonem Brudem (PKS Kolping Jarosław) w Turnieju Nadziei Olimpijskich pod koniec listopada 2019 roku.

Anna Brzyska to tenisistka stołowa PKS Kolping Jarosław i uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Także jest brązową medalistką w nieoficjalnych mistrzostwa świata kadetów w tenisie stołowym – World Cadet Challenge (23-31 października 2019 r.). Medal zdobyła w grze podwójnej razem z Zuzanną Wielgos. W maju zdobyła srebrny medal w deblu z Zuzanną Wielgos, srebrny medal w grze mieszanej, brązowy medal w singlu podczas  Ogólnopolskiej  Olimpiady Młodzieży 2019.

Zarówno Anna Brzyska jak i Dawid Jadam wystąpili także w turnieju drużynowym World Cadet Challenge, gdzie jako reprezentacja Polski zajęli 4. miejsce.

Zuzanna Wielgos to tenisistka stołowa Politechniki Rzeszowskiej poznająca pingpongowe abecadło w LZS Kąkolówka, klubie z gminy Błażowa. 15-latka jest  uczennicą  szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie. Podczas mistrzostw we Władysławowie zdobyła brązowy medal w deblu z Anna Brzyską.

Jest także złotą medalistką w mikście z Mateuszem Żelengowskim z Zielonej Góry oraz srebrną medalistką w deblu z Anną Brzyską podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Foto Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP