logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Tradycyjne polskie kolędy, modlitwa i mnóstwo ciepłych życzeń słychać było dziś w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. W hali Centrum Badań i Prób Statków Powietrznych odbyło się spotkanie noworoczne. Lotniczą firmę z tradycyjną wizytą duszpasterską odwiedził biskup tarnowski Stanisław Salaterski, ponieważ Mielec znajduje się w diecezji tarnowskiej.

Marszałka Władysława Ortyla reprezentowała wicemarszałek Ewa Draus. Gospodarzami spotkania byli Artur Wojtas, członek zarządu, dyrektor Serwisu i Prób w Locie oraz Marian Kokoszka z NSZZ Solidarność.

W swoim krótkim przesłaniu biskup Stanisław Salaterski życzył pracownikom i zarządowi rozwoju, nowoczesnych technologii.

Dzieła, które tu powstają pokazują, jak wielkie rzeczy mogą wyjść spod ludzkiej ręki. Przejawia się twórcza zdolność ludzkiego umysłu, ludzkiego rozwoju oraz współpracy międzyludzkiej, a to wszystko jest także chwałą dla Boga - powiedział do pracowników PZL Mielec biskup Stanisław Slaterski.

Jestem pod dużym wrażeniem państwa firmy i pracy jaką wykonujecie, bo pierwszy raz jestem gościem PZL Mielec. Życzę państwu, aby samoloty i śmigłowce, które produkujecie były powodem do dumy dla was i mieszkańców całego Podkarpacia. Niech służą celom pokojowym i niesieniu pomocy, a jak najmniej celom bojowym - powiedział wicemarszałek Ewa Draus. 

Składanie życzeń odbywało się przy akompaniamencie dziecięcego zespołu Kameleon z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Dla młodych kolędników nie lada atrakcją było późniejsze zwiedzanie wnętrza samolotu M28. 

Tomasz Leyko, rzecznik prasowy UMWP
tekst i foto

Statystyka

Odwiedza nas 870 gości oraz 0 użytkowników.