logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

To kolejny przykład dobrze ulokowanych dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Wkrótce pierwsi pacjenci będą mogli być leczeni w nowych salach operacyjnych Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Właśnie zakończył się pierwszy etap prac przy budowie nowego bloku operacyjnego. Gotowe sale i jeszcze nieodpakowany sprzęt prezentowali dyrektor szpitala Leszek Kwaśniewski i starosta mielecki Zbigniew Tymuła. Cała inwestycja kosztuje ponad 14 milionów złotych z czego blisko 10 mln to dotacja w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Mielecka placówka nie jest jedyną jaka skorzystała z tego programu. Łącznie z unijnych środków na inwestycje w szpitalach powiatowych i wojewódzkich przeznaczono ponad pół miliarda złotych. Dziękując za wsparcie starosta mielecki, trochę żartobliwie, przekazał marszałkowi fakturę do opłacenia w ramach dofinansowania z RPO

Takie wydatki zawsze cieszą. Inwestujemy w całą podkarpacką służbę zdrowia i każda wydatkowana złotówka jest dla nas ważna, bo jako instytucja jest rozliczani z wydatkowania pieniędzy. Jesteśmy w tym rankingu i chcemy tę tendecję utrzymać, aby zyskać rezerwę wykonania. Na inwestycję w słuzbę zdrowia przeznaczyliśmy sporo w RPO bo prawie 540 milionów złotych - powiedział marszałek Władysław Ortyl. 

Tomasz Leyko
rzecznik prasowy UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 768 gości oraz 0 użytkowników.