logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps pazdziernik 160

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Podczas 49. sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia rezygnacji Lucjana Kuźniara z funkcji członka zarządu. Na jego miejsce do zarządu  województwa został wybrany Piotr Pilch – dotychczasowy wicewojewoda podkarpacki, którego rekomendował marszałek Władysław Ortyl.

Dotychczasowy członek zarządu Lucjan Kuźniar zrezygnował z pełnienia tej funkcji z powodów osobistych. Przemawiając podczas sesji i podsumowując swoją pracę na rzecz województwa mówił m.in. o programie Podkarpacki Naturalny  Wypas, o budowie nowej siedziby urzędu czy Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, w które to projekty był zaangażowany.

Zobowiązuje się do współpracy, do przekazania wszystkich kontaktów mojemu następcy, które zdobyłem po to, żeby lokalne społeczeństwo czuło, że ma wsparcie w urzędzie marszałkowskim – dodał Lucjan Kuźniar dziękując marszałkowi oraz zarządowi za dotychczasową współpracę.

Lucjan Kuźniar pozostanie w sejmiku województwa jako radny klubu PiS.

Nowego członka zarządu rekomendował radnym marszałek Władysław Ortyl, który przedstawił życiorys Piotra Pilcha oraz jego kompetencje na to stanowisko.

Jestem przekonany, że pan Piotr Pilch spełni wszystkie wymagania, jakie są stawiane przed członkiem zarządu i wszystkie zadania będzie wypełniał solidnie i sumiennie – mówił marszałek Ortyl.

Tuż przed głosowaniem Piotr Pilch zapewniał o zaangażowaniu w rozwój Podkarpacia i  swojej pracy na rzecz regionu:

Uważam, że jestem dobrze przygotowany do pełnienia tej jakże odpowiedzialnej roli. Moje korzenie są stąd. Całe życie mieszkam na Podkarpaciu. Znam tę ziemię, poznałem ją i chcę dla niej pracować – mówił Piotr Pilch.

Radni w tajnym głosowaniu poparli nową kandydaturę. Za było 27 radnych, trzech wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw.

Poniżej relacja z briefingu prasowego marszałka Władysława Ortyla, Lucjana Kuźniara i nowego członka zarządu Piotra Pilcha.

Piotr Pilch urodził się w 1965 r. w Przemyślu w województwie podkarpackim.

Ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie na kierunku Geografia oraz podyplomowe studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z zakresu Zarządzania oświatą oraz Edukacji dla bezpieczeństwa.

W latach 2007-2016 był wicedyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie ds. Oddziału w Przemyślu, a od maja 2016 pełnił funkcję najpierw jako pełniący obowiązki dyrektora, a następnie od września 2016 dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Piotr Pilch jest żonaty i ma czworo dzieci. 

Podczas sesji radni wysłuchali też m.in. informacji na temat stanu wykorzystania środków unijnych w perspektywie 2014-2020 w woj. podkarpackim oraz przyjęli uchwały w sprawie zmian w statucie kilku podległych samorządowi jednostek.

Poniżej materiał filmowy z wyboru nowego członka zarządu województwa.

Monika Konopka
Fot. Michał Mielniczuk
Video: Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UWMP

Statystyka

Odwiedza nas 584 gości oraz 0 użytkowników.