Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Dzień awansów, odznaczeń i wyróżnień

Podkarpaccy policjanci obchodzili swoje święto. Główne, wojewódzkie uroczystości odbyły się w tym roku w Stalowej Woli. Z tej okazji były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie. W uroczystościach wzięła udział wicemarszałek Maria Kurowska.

Uroczystości odbyły się 18 lipca. Rozpoczęła je msza św. w intencji policjantów i pracowników Policji, po której zgromadzeni przeszli na Plac J. Piłsudskiego.

Wicemarszałek M. Kurowska przekazała policjantom słowa podziękowania i uznania za ofiarną służbę,  zaangażowanie i profesjonalizm w wykonywaniu codziennych obowiązków, podkreślając że Policja jest fundamentem stabilnego i bezpiecznego państwa. 

Słowa uznania pod adresem policjantów Garnizonu Podkarpackiego przesłał również marszałek Władysław Ortyl. W liście skierowanym na ręce Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Zdzisława Stopczyka w imieniu mieszkańców województwa podkarpackiego marszałek podziękował funkcjonariuszom za wzorową służbę, jaką pełnią na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

Jestem pełen uznania dla odwagi, poświęcenia i gotowości  niesienia pomocy, jakie cechują Policjantów. Szacunek i zaufanie, jakim niezmiennie od lat Polacy obdarzają Policję jest najlepszym dowodem profesjonalizmu, umiejętności i wysokich standardów, jakie spełnia Państwa formacja - napisał marszałek.

W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele władz centralnych, wojewódzkich, posłowie, senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, europarlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, generałowie Policji, Wojska Polskiego i Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele służb mundurowych, a także delegacje zagraniczne policji z Niemiec i Słowacji.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli, ufundowanego przez Społeczny Komitet Fundacji sztandaru. Zgodnie z policyjnym ceremoniałem, przekazanie poprzedziło symboliczne wbicie gwoździ w drzewce sztandaru.

Wojewódzkie obchody były też okazją do wręczenia odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe. Uroczystości  zakończyła uroczysta defilada pododdziałów z towarzyszeniem Orkiestry Reprezentacyjnej Policji oraz motocykli policyjnych klubów motocyklowych.

Wcześniej, 16 lipca świętowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Wśród gości była także wicemarszałek Maria Kurowska.

 

Krystyna Kasprzyk
Kancelaria Zarządu