logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 16 02

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

170520 festiwalGwiazdy światowego formatu, atrakcyjny repertuar, przepiękne kreacje oraz wyjątkowy klimat łańcuckiego zamku. To wszystko sprawiło, że plenerowy koncert inauguracyjny 56. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie dostarczył melomanom niezapomnianych wrażeń. Równie atrakcyjnie przedstawiają się kolejne dni festiwalu. Koncerty i występy potrwają do 28 maja.

Relacje z 55. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie Fot. TVP3 RzeszówJuż jutro, 20 maja, rozpoczyna się wielkie muzyczne święto – Festiwal w Łańcucie. Mieszkańcy Podkarpacia będą mogli śledzić to wydarzenie w telewizji. W sobotę na antenie TVP Rzeszów zaplanowana jest transmisja z plenerowego koncertu inauguracyjnego „Gala Gwiazd”. Przez dwa dni, 20 i 21 maja przed Zamkiem działać będzie też studio festiwalowe TVP3 Rzeszów, w którym prowadzone będą rozmowy z artystami, gośćmi i organizatorami imprezy.

Szykuje się nie lada gratka dla fanów muzealnych zbiorów i miłośników kultury. W sobotnią noc, 20 maja drzwi dla zwiedzających otworzą muzea w całym kraju. Będzie to kolejna edycja Nocy Muzeów. Co przygotowały na to wydarzenie wojewódzkie placówki kultury?  

170517 muzeumMuzeum-Zamek w Łańcucie otrzymał wyróżnienie w prestiżowym konkursie Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2016 w kategorii inwestycje za budowę Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Nagrodę w imieniu samorządu województwa odebrał dyr. łańcuckiego muzeum Wit Karol Wojtowicz.

Dwanaście pododdziałów Związku Strzeleckiego „Strzelec”, kombatanci Armii Krajowej, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służby mundurowe, a także mieszkańcy Rzeszowa byli uczestnikami rocznicy śmierci Komendanta.

„Przywrócić pamięci” – pod tą nazwą odbyły się uroczyste obchody 150. rocznicy urodzin księcia kardynała Adama Stefana Sapiehy. Były one okazją do przypomnienia wszystkim sylwetki jednego z największych hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce. W uroczystościach udział wziął marszałek Władysław Ortyl.

Jedna z największych parafii w diecezji tarnowskiej obchodziła swój jubileusz. Marszałek Władysław Ortyl wziął udział w uroczystej mszy św. z okazji 70-lecia parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

170508 mkidnProjekt złożony przez Muzeum – Zamek w Łańcucie zostanie dofinansowanie w ramach VIII Osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury PO Infrastruktura i Środowisko. W uroczystości podpisania umowy wziął udział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński, Muzeum-Zamek w Łańcucie reprezentował dyrektor Wit Karol Wojtowicz.

170508 lubaczowW niedzielę 7 maja samorządowcy z województwa podkarpackiego i lubelskiego już po raz ósmy zebrali się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie, aby zawierzyć Matce Boskiej Łaskawej swoje Małe Ojczyzny. W nabożeństwie uczestniczył m.in. Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Maria Kurowska, wicewojewoda Piotr Pilch, parlamentarzyści, służby mundurowe oraz przedstawiciele podkarpackich i lubelskich samorządów.

Statystyka

Odwiedza nas 429 gości oraz 0 użytkowników.