logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

171111 duda- Ogień, który w waszym mieście zbiera wspólnotę, niech będzie symbolem gorących serc mieszkańców Stalowej Woli - mówił prezydent Andrzej Duda podczas wieczornych obchodów Dnia Niepodległości w Stalowej Woli. W uroczystościach na placu Józefa Piłsudskiego uczestniczyło tysiące mieszkańców miasta, wśród nich obecny był marszałek Władysław Ortyl.

171111 rzeszowMieszkańcy Rzeszowa uczcili 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Tradycyjnie obchody odbyły się na Placu Farnym przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli. Samorząd województwa reprezentował marszałek Władysław Ortyl oraz przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Filharmonia zaprezentowała dziś plany na najbliższe miesiące. Na konferencji prasowej, w której udział wziął wicemarszałek Bogdan Romaniuk, dziennikarze dowiedzieli się m.in., że rzeszowscy muzycy ruszają w tournée po Chinach. Na miejscu oferta jest równie kusząca. Nazywa się… BOOM.

171106 komitetMarszałek Władysław Ortyl stanął na czele Obywatelskiego Komitetu Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Mielcu. To grupa osób z powiatu mieleckiego, którzy będą organizować i koordynować uroczystości z okazji tej wielkiej rocznicy, przypadającej na następny rok.

DSC08373 kardynal2Kardynał, przyjaciel Ojca Świętego Jana Pawła II, hierarcha kościelny na Ukrainie,  ale przede wszystkim doświadczony przez los świadek historii dołączył do grona Zasłużonych  dla Województwa Podkarpackiego. Były metropolita lwowski, kardynał Marian Jaworski odebrał odznakę z rąk marszałka województwa i przewodniczącego sejmiku.

171026 larendowiczZbigniew Larendowicz - symbol Leżajska, człowiek - legenda, wolontariusz, kustosz i opiekun zbiorów w Bibliotece Ojców Bernardynów w Leżajsku, harcerz, żołnierz, który uciekł z transportu do Katynia, leśniczy.

171022 lotnicyGospodarzem V Zjazdu Agrolotników był Mielec. Okazją był jubileusz 45-lecia mieleckiego Zakładu Usług Agrolotniczych. Agrolotnicy z całej Polski, a także goście zagraniczni spędzili w Mielcu trzy dni.

171020 pogrzebNa rzeszowskim Cmentarzu Wilkowyja zostali pochowani śp. Leopold Rząsa i śp. Michał Zygo – dwaj Żołnierze Niezłomni, walczący w AK oraz działacze Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, których szczątki zostały odnalezione w 2015 roku. Pośmiertnie zostali mianowani na pierwszy stopień oficerski i odznaczeni Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

171006 filharmoniaUwertura Ludwiga Van Beethovena zainaugurowała nowy sezon artystyczny w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Koncertu orkiestry symfonicznej pod batutą Massimiliano Caldiego, wysłuchali przedstawiciele samorządu województwa.

170925 sanokKażdy kto w niedzielę odwiedził Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku z pewnością mógł liczyć na nie lada atrakcje. Były tam przejażdżki konne, koncert zespołu Mazowsze, a na stoiskach województw Polski Wschodniej można było zaczerpnąć informacji na temat innych regionów. Wszystko za sprawą imprezy „Klimaty Pogranicza”, która została zorganizowana z okazji Dnia Współpracy Europejskiej 2017. Przedsięwzięciu przyglądał się marszałek Władysław Ortyl.

Statystyka

Odwiedza nas 718 gości oraz 0 użytkowników.