logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

170907 krynicaStalowa Wola została Liderem Rankingu Gospodarny Samorząd. Tytuł przyznany został przez specjalną kapitułę Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Stalowa Wola wyróżniona została w kategorii gminy miejskie oraz miejsko-wiejskie. Nagrodę wręczono podczas wieczornej gali, kończącej drugi dzień forum. Laudację wygłosił marszałek Władysław Ortyl.

- To jedno z najmłodszych miast w województwie podkarpackim. Charakteryzuje się niezwykłą dynamiką rozwoju. Jego przychody w przeliczeniu na mieszkańca przez ostatnie trzy lata wzrosły o 13 procent. Stalowa Wola powstała w ramach COP-u i pielęgnuje to dziedzictwo. Wkrótce w tym mieście powstanie Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego – tłumaczył Władysław Ortyl.

Wyróżnienie odebrał z rąk wicepremiera Piotra Glińskiego, Stanisław Sobieraj, przewodniczący rady miasta, który zastąpił nieobecnego prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego.

Trzeci i ostatni dzień forum to ciąg dalszy wymiany poglądów o strategii karpackiej. W panelu poświęconemu właśnie tej tematyce jednym z prelegentów był marszałek Władysław Ortyl. Ponadto wśród panelistów znaleźli się Isstván Grezsa (Kancelaria Premiera Węgier), Gheorghe Flutur (Przewodniczący Rady Województwa Suczawa z Rumunii), Adam Hamryszczak (podsekretarz stanu - Ministerstwo Rozwoju), Wiaczesław Nehoda (zastępca Ministra Rozwoju Regionalnego, Budownictwa i Gospodarki Komunalnej Ukrainy) oraz Paweł Słowikowski (Kierownik WST PWT Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020). Uczestnicy dyskusji byli zgodni, że strategia karpacka poprawiłaby spójność działań, pomogłaby we wdrażaniu konkretnych projektów i poprawiła dostęp do zasobów finansowych. Europejska strategia dla makroregionu karpackiego może przyczynić się do lepszej koordynacji instrumentów i funduszy z budżetu UE w kolejnej perspektywie finansowej po 2020 r.

 

Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP

 

Statystyka

Odwiedza nas 822 gości oraz 0 użytkowników.